image
image
trg

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Misao dana

Ljubi me onda, kada najmanje zaslužujem, jer tada te najviše trebam.

Anonimno

thumb posljednja veceraKorizmene staze posute mnoštvom pokušaja, napora, uspjeha i rasta, utkane u naš život, ne bliže se kraju.

Valja nastaviti preko jutarnjih zvijezda Velikog tjedna. Valja nam zaroniti u tajnu Posljednje večere i ljubavi koja se za tim stolom razlila svijetom. Valja nam nasloniti glavu na Isusove grudi i osjetiti sigurnost, prihvaćenost i voljenost. Valja nam blagovati ljubav i predanje. Valja nam se hraniti Bogom. Valja nam i krenuti u tišinu Getsemanija. Valja nam i osjetiti samoću i napuštenost. Valja nam vapiti, valja nam prolijevati znoj krvavih kapi. Valja nam predati život u Očeve ruke. Valja nam piti i kalež, valja nam život u Život uroniti do posljednje kapi smisla i ljudske logike. Valja nam Bitno postati jedino bitno. Valja nam i primit poljubac koji miriše na Judin, valja nam krenuti u noć bez kraja, u noć bez smisla, u noć koja izgleda kao da nema jutra. Valja nam…

thumb Veliki petak kriz

Valja nam primiti dvije ukrštene grede, valja nam raskrvariti ramena i nositi posrnuli korak. Valja nam u drvo križa utisnuti sve svoje nizbrdice i lutanja, valja nam biti Njegovima, valja nam umirati da bismo živjeli, valja nam izgubit da bismo imali, valja nam nestati da bismo postali. Valja nam obrisati lice u rubac strankinje koja to nije, valja nam postati Veronika ovome svijetu, valja nam biti Cirenac koji nosi a ne zna kome i zašto. Valja nam biti TU, uz staze puta koji je za sva vremena postao jedini Put. Valja nam ispraviti klecavo koljeno, valja nam ustati i ponovno dići ukršteni svijet svoje budućnosti na umorna ramena. Valja nam raširiti ruke i prikovati ih na znak ljubavi, na izvor života, na raskršće budućnosti. Valja nam osjetiti nemoć da bi primili Snagu, valja nam krvariti ljubavlju i predati sebe svima. Valja nam izdahnuti sebe da bi udahnuli Boga. Valja nam slušati svoje srce u golgotskom kriku i razdrtoj zavjesi hrama. Valja nam uroniti u potpuno predanje bez računice i logike dobitka. Valja nam dodirnuti granice smrti koja u tom trenutku miriše na život i budućnost… Valja nam…

thumb uskrsnuceValja nam stopiti svoju nemoć u tišinu groba uronjenog u zoru uskrsnog vrta. Valja nam slušati raspuknutu stijenu kako svjedoči o snazi ljubavi i života. Valja nam rađati radost pobjede i uskrsnuća, jer Krist se zove pobjednik. Valja nam s njim ući u sve zaključanosti njegovih, valja nam "Ne bojte se!" zvati u živote svih. Valja nam biti uskrsnicima, valja nam napajati se na Životu, valja nam sigurnost hraniti Nadom, valja nam život uroniti u Put. Valja nam razmahati krila u pjesmi "Uskrslog Života" na najljepšoj harfi utkanoj u naše duše. Valja Mu dopustiti da nas svira, da iz nas izvuče nevjerojatne melodije i zvuke. Valja nam ići dalje i više, zajedno s Njim i skupa do cvjetne Galileje i širom svijeta i našeg života i gladnih ljubavi. Valja nam Uskrsnu radost živjeti dubinama bića i dijeliti ljubav i biti glas jedinog Glasa. Valja nam pustinje u stepe pretvoriti, valja nam oranice zasijati žitom, valja nam mladice uzgojiti do ploda. Valja nam uskrsnuti u današnjici i rasti i cvasti i biti! Valja nam, valja…

Sretan Uskrs!

Najave

29. 9. Bdijenje u Svetvinčentu
          u 20 sati

1. 10. Zavjetna misa u čast bl. M.B.
          u 11 sati

Kap za dobar dan

Zrno Riječi

Prijava

Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad web stranice, dok nam drugi pomažu u poboljšanju stranice i korisničkog iskustva. Odluka o tome želite li dopustiti kolačiće ili ne je na Vama. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcionalnosti web stranice.